xZone Index ::
Bun venit pe x-zone.hopto.org!
xZone Index ::
Bun venit pe x-zone.hopto.org!
xZone Index ::
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Bine ai venit - Welcome to xZone Community
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Ultimele subiecte
» ma ajuta careva?
Murphy-Programarea calculatoarelor I_icon_minitimeSam Sept 26, 2009 2:21 am Scris de ADI

» Fresh Server [26.09.2009]
Murphy-Programarea calculatoarelor I_icon_minitimeMier Sept 23, 2009 2:49 am Scris de Ev!L

» 23 Motive s-a bei Bere
Murphy-Programarea calculatoarelor I_icon_minitimeJoi Sept 17, 2009 2:47 pm Scris de Just Me

» Fazan
Murphy-Programarea calculatoarelor I_icon_minitimeLun Sept 14, 2009 8:07 pm Scris de Ev!L

» Sall all
Murphy-Programarea calculatoarelor I_icon_minitimeLun Sept 14, 2009 1:14 pm Scris de Ev!L

» Sa numaram de la 1 la 1000
Murphy-Programarea calculatoarelor I_icon_minitimeLun Sept 14, 2009 1:13 pm Scris de Ev!L

» sa numaram pana la 100
Murphy-Programarea calculatoarelor I_icon_minitimeLun Sept 14, 2009 1:12 pm Scris de Ev!L

» cerere admin
Murphy-Programarea calculatoarelor I_icon_minitimeLun Sept 14, 2009 1:04 pm Scris de Ev!L

» Recomandare ;))
Murphy-Programarea calculatoarelor I_icon_minitimeLun Sept 14, 2009 12:19 am Scris de Ev!L


 

 Murphy-Programarea calculatoarelor

In jos 
AutorMesaj
W1ndBlow3r
Administrator
Administrator
W1ndBlow3r


Numarul mesajelor : 95
Reputatie : 0
Data de inscriere : 22/08/2009
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Murphy-Programarea calculatoarelor Empty
MesajSubiect: Murphy-Programarea calculatoarelor   Murphy-Programarea calculatoarelor I_icon_minitimeJoi Aug 27, 2009 11:46 pm

Sa gresesti este uman, dar ca sa zapacesti de tot lucrurile ai nevoie de un calculator.

Un program de calcul face ceea ce ii ceri, nu ceea ce ai vrea tu sa-ti faca.

Valoarea unui program este direct proportionala cu greutatea listingului.

Complexitatea unui program va creste pina va depasi capacitatea de intelegere a operatorului care trebuie sa lucreze cu el.

Descoperirea unei erori intr-un program de calcul se face abia dupa ce programul a fost folosit citeva luni de zile.

Orice program de calcul ajuns in fata de rulare este depasit.

Orice program de calcul costa mai mult si necesita mai mult timp decit s-a considerat initial.

Daca un program este util, va trebui schimbat. Daca nu mai este util va trebui sa fie justificat.

Orice program se va extinde pentru a ocupa intreaga memorie disponibila a calculatorului.

Daca pentru introducerea corecta a datelor in calculator s-au prevazut o serie de teste, se va gasi un idiot ingenios care va descoperi o metoda de a introduce si date gresite.

Daca ai gasit doua erori intr-un program, caut-o si pe a treia.

Calculatoarele pot gresi, dar oamenii gresesc si mai mult.

Dupa ce eroarea gasita a fost corectata, se va constata ca de fapt nu a fost nici o eroare.

Orice sistem care depinde de fiabilitatea umana este nefiabil.

Erorile nedetectabile se prezinta intr-o infinitate de forme, pe cind cele detectabile sint prin definitie in numar finit.
Sus In jos
 
Murphy-Programarea calculatoarelor
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Legile lui Murphy
» Murphy-Viata de zi cu zi

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
xZone Index :: :: Diverse :: Funny Stuff-
Mergi direct la: